با خیزش روز افزون حملات متعدد بر علیه گوشی های هوشمند، سیستم عامل اندروید که از محبوبیت زیادی برخوردار است، دیگر امن نیست، ساده ترین راه برای حفظ امنیت گوشی هوشمند اندرویدی استفاده از بهترین آنتی ویروس سال ۲۰۱۶ می‌باشد که علاوه بر آنتی ویروس بودن، امکاناتی چون ضد سرقت، ضد فیشینگ و کنترل دسترسی‌های نرم‌افزارها را نیز ارائه می‌کند.

با گسترش روزمره‌ی حملات به سمت سیستم عامل محبوب اندروید، دیگر امنیتی وجود ندارد. در ادامه با ایمن وب همراه باشید تا از روش‌های بالا بردن امنیت گوشی هوشمند اندرویدی خود آگاه شوید.

ما معمولا بیشتر از گوشی‌های هوشمند خود به امنیت سیستم های دسکتاپمان اهمیت می‌دهیم و خطراتی که ممکن است در اثر دسترسی فیزیکی مهاجم به گوشی همراه ما ایجاد شود را نادیده می‌گیریم.

برخلاف سیستم های دسکتاپ، گوشی‌های هوشمند همه نوع اطلاعاتی را از عکس‌های شخصی گرفته تا ایمیل‌ها و پیامک ها و یا حتی اطلاعات مالی شما را در دل خود جای داده‌اند و با توجه به گسترش روزافزون استفاده از سیستم های قابل حمل چون گوشی های همراه و تبلت‌ها، مهاجمان نیست شاخه‌ی فعالیت خود را از سیستم های دسکتاپ به سمت سیستم های قابل حمل سوق داده اند.

امروزه تقریبا تمام حملاتی که ممکن بود در گذشته بر روی یک سیستم دسکتاپ انجام شود، گوشی‌های همراه و تبلت‌ها را نیز تهدید می‌کند.

باج‌افزارها، فیشینگ، اسپم‌ها، نرم‌افزارهای جاسوسی، بات‌نت‌ها، بدافزارهای بانکی، آسیب‌پذیری‌های ریز و درشت خود سیستم‌عامل‌ها و نرم‌افزارهایشان تنها بخش کوچکی از خطراتیست که یک گوشی همراه را تهدید می‌کنند، اما متاسفانه کاربران وقتی سخن از تلفن همراه به میان می‌آید، دیگر امنیت را به حدی که باید جدی نمی‌گیرند.

بعلاوه‌ی خطرات بالا، خطراتی ویژه برای گوشی‌های هوشمند چون، به سرقت رفتن آن‌ها و اجازه‌های نامتعارف نرم‌افزارهای نصب شده که به اشخاص و کمپانی‌های نامعبر اجازه‌ی دسترسی کامل به اطلاعات شما را می‌دهد نیز وجود دارند.

با این‌حال برای حل تمام مشکلاتی که در بالا عنوان شد، راه حل هایی وجود دارد، ولی برای این منظور نیاز است تا چندین نرم افزار پیچیده و حتی گاهی نامعتبر را بر روی تلفن های خود نصب کنید.

آنتی ویروسی برای حل مشکلات بدافزاری و ویروسی، نرم افزاری برای کنترل اجازه های دیگر نرم افزارها، نرم‌افزار مکان یاب برای ذخیره لحظه به لحظه مکان دستگاه شما در صورت بروز دزدی همه و همه وقتی در کنار هم روی یک گوشی همراه نصب شوند، علاوه بر اشغال فضای زیاد، باطری و رم آن را نیز بسیار کم کاربردتر از پیش می‌کنند.

یکی از مشکلاتی که بیشتر کاربران ایمن وب روزانه در طی تماس تلفنی و یا ایمیل مطرح می‌کنند، پیدا کردن راه حلی یک جا برای رفع تمام مشکلات امنیتشان هست.

با گشت و گذاری در گوگل پلی (فروشگاه رسمی نرم‌افزارهای اندروید) به دنبال نرم افزاری برای ایجاد امنیت و پشتیبانی خوب از حریم شخصی، چندین نرم‌افزار معتبر و سرشناس پیدا شدند ولی یا همه مشکلات را حل نمی‌کردند و یا برخی که مشکلات زیادی را حل می‌کردند از طرف تولیدکنندگان نامدار این عرصه نبودند.

یکی از نرم افزارهای امنیتی که توسط یکی از شرکت های معتبر تولید آنتی ویروس، ESET ساخته شده و تمام مشکلات ذکر شده در بالا را حل می‌کند پیدا شد.

آنتی ویروس با ۹۹.۹ درصد کشف

آنتی ویروس با ۹۹.۹ درصد کشف

آنتی ویروس با ۹۹.۹ درصد کشف

به عنوان نقش اصلی این نرم افزار، بهترین آنتی ویورس به روز را برای گوشی شما به ارمغان می‌آورد.

با توجه به آزمایش جدیدی که توسط AV-TEST انجام شد، آنتی ویروس ESET می‌تواند ۹۹.۹ درصد آخرین خطرات موجود را کشف و خنثی سازی کند و در زمینه‌ی حفاظت و قابل استفاده بودن از ۶ امتیاز ۶ را کسب کرده است.

پس از نصب این آنتی ویروس بر روی گوشی همراه، از شما در مورد اسکن دوره‌ای دستگاهتان سوال پرسیده می‌شود:

 • At specific times, when I’m not using my phone

در زمان‌های خاص، هنگامی که از دستگاه خود استفاده نمی‌کنید.

 • When I plugged in my smartphone for charging

هنگامی که دستگاه خود را به شارژ متصل کرده‌اید.

در ادامه با سه سطح اسکن دستگاه مواجه می‌شوید:

 • Quick Scan – اسکن سریع
 • Smart Scan – اسکن هوشمند
 • Deep Scan – اسکن عمیق

هر شخصی بنا بر موقعیت خود می‌تواند هر کدام از این سه گزینه را انتخاب کند، ایمن وب به شما توصیه می‌کند اگر نخستین بار است که از یک انتی ویروس بر روی سیستم خود استفاده می‌کنید، حتما گزینه‌ی Deep Scan را انتخاب کنید.

در آنتی ویروس ESET شما به راحتی می‌توانید به بخش لاگ رفته از فایل‌های مخرب و یا قرنطینه شده خود مطلع شوید.

در ادامه این آنتی ویورس امکانات پیشرفته ای چون پشتیبانی از ESET Live Grid، کشف نرم‌افزارهای ظاهرا مخرب، بدافزارها و حفاظت بی‌درنگ را نیز داراست.

ضد سرقت، قفل از راه دور، پاک کردن از راه دور، مکان‌یابی

ضد سرقت، قفل از راه دور، پاک کردن از راه دور، مکان‌یابی

ضد سرقت، قفل از راه دور، پاک کردن از راه دور، مکان‌یابی

دزدیده شدن گوشی همراه یکی از بدترین اتفاقاتی هست که می‌تواند بیفتد، نرم افزارهای زیادی برای کشف مکان گوشی همراه وجود دارند، ولی بیشتر آن‌ها به راحتی توسط مهاجم حذف می‌شوند.

اما ESET، راهی را انتخاب کرده که هیچ کس جز خود شما قادر به حذف آنتی ویروس از روی سیستم شما نیست.

تمام کاری که باید انجام دهید این است که سیم کارت معتبر خود را به نرم افزار معرفی کرده شماره ای را برای موارد اضطراری به آنتی ویروس بدهید.

پس از اینکه دستگاه خود را گم کردید، می‌توانید به راحتی وارد حساب کاربری خود در سایت ESET‌ به آدرس my.eset.com شده و اقدام به مانیتور مکان دستگاه خود کنید و با فعالسازی گزینه‌ی Missing، مکان گوشی همراه خودرا به صورت آنلاین برروی نقشه مشاهده خواهید کرد و همچنین آی‌پی‌هایی که گوشی شما ازطریق آن به اینترنتمتصل شده است نیز قابل رویت خواهد بود.

ESET با گرفتن عکس از طریق دوربین پشتی و جلویی گوشی همراه و ارسال آن‌ها به حساب کاربریتان، از دزد شما سلفی می‌گیرد.

با تمام این امکانات سوالی جدی پیش می‌آید:

اگر دزد دستگاه را به اینترنت متصل نکند چه؟

ESET، مثل دیگر نرم افزارها به شما امکان می‌دهد تا با ارسال یک پیامک اختصاصی از شماره‌ی تعیین شده، اقدام به قفل و یا پاکسازی گوشی همراه خود کرده و یا در صورتی که دستگاهتان را جایی گم کرده اید، آن را به صدا دربیاورید.

اگر دزد ماجرا قصد وارد کردن سیم‌کارت نامعتبر و یا وارد کردن پین‌کد دستگاه را داشته باشد، ESET‌به‌خوبی از دستگاه شما محافظت خواهد کرد.

مانیتور کردن سیستم و کنترل دیگر نرم‌افزارها

مانیتور کردن سیستم و کنترل دیگر نرم‌افزارها

مانیتور کردن سیستم و کنترل دیگر نرم‌افزارها

معمولا در هنگام جست و جو برای یافتن یک آنتی ویروس خوب، این ویژگی‌ها از قلم می‌افتند.

امروزه بیشتر نرم‌افزارها – حتی از نوع معتبرشان – درخواست‌های غیر منطقی‌ای از کاربر دارند. برخی نرم‌افزارها قادرند تماس تلفنی برقرار کرده و یا مکان شما را تشخیص داده و یا سابقه‌ی گشت و گذارتان در اینترنت، دفترچه تلفن، پیامک‌ها، تصاویر و تقویم شما را بخوانند و یا حتی بدون اطلاع شما آن‌ها را با کمپانی‌های تبلیغاتی شخص ثالث به اشتراک بگذارند.

بخش Application Audit به شما امکان می‌دهد تا در یک مکان تمام اجازه‌هایی را که تابحال به نرم‌افزارها داده‌اید را مشاهده کرده و در صورت مشاهده‌ی اجازه‌های غیرمنطقی با کلیک بر روی نام نرم‌افزار وارد Settings و بخش نرم‌افزار مربوطه شده تا اجازه‌ها را مسدودو یا حتی اقدام به حذف نرم‌افزار کنید.

همچنین در بخش Device Monitoring شما می‌توانید تنظیماتی را که به اشتباه انجام داده و سیستم شما را در معرض خطر قرار می‌دهند را مشاهده می کنید.

ضد فیشینگ و بلاک تماس و پیامک

ضد فیشینگ و بلاک تماس و پیامک

ضد فیشینگ و بلاک تماس و پیامک

ایمیل‌ها، پیام ها و حتی حساب‌های کاربری فیشینگ، امری عادی در این روزها هستند. مهاجمین می‌توانند با فریب دادن شما، شما را وادار به دادن اطلاعات شخصی‌ای چون ایمیل، اطلاعات بانکی، شبکه‌های اجتماعی و … کننند.

مراقبت در برابر ایمیل‌ها و پیام‌هایی که روزانه دریافت می‌کنیم کار ساده‌ای نیست. ESET با محافظت از دستگاه شما در هنگام گشت و گذار در اینترنت با گوشی همراه و یا تبلت شما، این مشکل را حل کرده است.

علاوه بر موارد بالا آنتی ویورس ESET، قابلیت بلاک کردن تماس‌ها و پیامک‌ها را نیز برای کاربران اندروید فراهم کرده است. تا به راحتی بتوانید هرگونه تماسی را از شماره‌های ناشناس و یا شماره‌هایی خاص در دو حالت ورودی و خروجی مسدود کنید.

چگونه گوشی اندروید خود را امن نگاه داریم

چگونه گوشی اندروید خود را امن نگاه داریم

به طور خلاصه، آنتی ویروس ESET، هرچه در مورد امنیت نیاز داشته باشید را در دل خود جای داده است.

رابط کاربری عالی، سرعت بالا، حفاظت در برابر بدافزارها، مقاومت در برابر حملات فیشینگ و چندین قابلیت دیگر که از دستگاه شما حتی دور از دست شما نیز محافظت می‌کند.

با این حال تنها چیزی که از این آنتی ویروس انتظار می‌رفت ولی وجود نداشت، امکان رمرگذاری بک‌آپ‌ها بر روی Cloud بود که انتظار می‌رود در به‌روزرسانی‌های بعد این امکان نیز افزوده شود.

در انتها آنتی ویروس ESET انتتخابی بیرقیب برای حفاظت از گوشی هوشمند اندرویدی شماست و می‌توانید آن‌را به‌راحتی از گوگل پلی دانلود و نصب کرده و به صورت رایگان از امکانات اولیه‌ی آن به راحتی استفاده کنید و یا با پرداخت هزینه‌ی سالیانه از امکانات بیشتری بهره‌مند شوید.

برای خرید لایسنس آنتی ویروس به این بخش مراجعه کنید

خرید لایسنس آنتی ویروس ESET

۵ comments

 1. سیمین-Reply
  ۱۲ اسفند ۱۳۹۴ در ۱۲:۲۱

  مرسییییییییییی 🙂

 2. علیرضا-Reply
  ۱۲ اسفند ۱۳۹۴ در ۱۸:۲۸

  فید ندارید ؟

  • زرتشت سپیدمان-Reply
   ۱۲ اسفند ۱۳۹۴ در ۱۸:۵۴

   سلام
   میتونید به انتهای آدرس سایت واژه‌ی feed رو اضافه کنید و یا از فوتر ایمیلتون رو وارد کنید تا خبرنامه براتون ارسال بشه.

 3. mahsa-Reply
  ۱۳ اسفند ۱۳۹۴ در ۱۰:۱۲

  من برای کامپیوترم یه لایسس گرفتم برای این یکی دیگه باید بگیرم؟

  • زرتشت سپیدمان-Reply
   ۱۳ اسفند ۱۳۹۴ در ۱۲:۵۸

   بله باید برای گوشی و کامپیوتر لایسنس های جداگانه بگیرید.

نظر دهید

234x60