امنیت و مخصوصاً امنیت نرم‌افزارها همیشه یکی از نگرانی‌های کاربران اندروید بوده است. هر چند وقت یک بار گزارش‌هایی از وجود نرم‌افزارهای خراب‌کار…

چگونه دسترسی نرم‌افزار اندروید را قطع کنیم

امنیت و مخصوصاً امنیت نرم‌افزارها همیشه یکی از نگرانی‌های کاربران اندروید بوده است. هر چند وقت یک بار گزارش‌هایی از وجود نرم‌افزارهای خراب‌کار در گوگل پلی استور به میان می‌آید. نرم‌افزارهای خراب‌کار وجود دارند و راه خود را تا پلی استور و گوشی ما نیز پیدا می‌کنند. متاسفانه این نرم‌افزارها بعد از اینکه مدتی استفاده شدند شناسایی می‌شوند. یکی از راه‌هایی که می‌توانیم خود را در برابر این نرم‌افزارها ایمن نگاه داریم این است که دسترسی‌های این نرم‌افزارها را محدود کنیم. بعضی نرم‌افزارها برای استفاده بیشتر یا بعد از آپدیت شدن از شما اجازه دسترسی بیشتری می‌خواهند. اگر احساس می‌کنید که یکی از نرم‌افزارهایتان اجازه دسترسی‌های بیش از حدی دارد می‌توانید این اجازه دسترسی‌ها را از آن بگیرید و با عرضه اندروید ۶٫۰ می‌توانید اجازه‌های دسترسی هر نرم‌افزار را مشاهده کنید و هر کدام را که خواستید لغو کنید.

به Settings بروید و وارد قسمت Apps شوید. در این‌جا لیستی کامل از نرم‌افزارهایتان را خواهید دید. نرم‌افزار مورد نظرتان را انتخاب کنید تا به قسمت App info مربوط به آن بروید. در این صفحه پایین بروید و App Permissions را انتخاب کنید.

بدین ترتیب به صفحه App permissions مربوط به نرم‌افزار خواهید رفت. تمام دسترسی‌های این نرم‌افزار در این صفحه لیست شده‌اند و گزینه‌ای در کنارشان قرار دارد که توسط آن می‌توانید دسترسی مورد نظر را لغو کنید یا دوباره به نرم‌افزار بازگردانید. لغو کردن دسترسی‌ها به همین آسانی امکان‌پذیر است و همان‌طور که در تصویر زیر می‌بینید می‌توانید به راحتی هر یک از دسترسی‌ها را لغو کنید.

چگونه دسترسی نرم‌افزار اندروید را قطع کنیم

چگونه دسترسی نرم‌افزار اندروید را قطع کنیم

چگونه دسترسی نرم‌افزار اندروید را قطع کنیم

چگونه دسترسی نرم‌افزار اندروید را قطع کنیم

با این حال بدانید که لغو دسترسی یک نرم‌افزار فقط مانع دسترسی آن نرم‌افزار به اطلاعات شما می‌شود (و اطلاعات سنسورهای دستگاهتان) اما اگر نرم‌افزار مورد نظر این اطلاعات را به سرورهای خود می‌فرستد لغو این اجازه دسترسی فقط به این معنی است که اطلاعات بیشتری از گوشی شما به دست نخواهد آورد.

منبع

نظر دهید

234x60