جاوا و فلش پا به پای هم در پی گرفتن سبقت در تعداد حفره‌های امنیتی و خطر هستند! در این مقاله با ایمن وب همراه باشید تا روش‌های حذف و یا غیرفعال سازی جاوا را در سیستمتان بررسی کنیم.

برای حفظ امنیت در مقابل اینگونه خطرها وجود دارند، ولی اگر قصد حذف جاوا از روی سیستم خود را ندارید، بهترین کار به‌روز نگاه داشتن آن می‌باشد.

با گسترش خطرات روزمره‌ی جدید، به‌روزنگاه داشتن تمام نرم‌افزارهایی که از آن‌ها استفاده می‌کنیم زندگی دیجیتال را بر همه‌ی ما سخت و پیچیده کرده است، ولی با تمام این سختی، به‌روزرسانی امری حیاتی در ادامه‌ی حیات دیجیتال است.

کنترل نسخه‌ی نصب شده‌ی جاوا

در ادامه به کنترل اینکه آیا نسخه‌ی نصب شده‌ی جاوا روی سیستم ما آخرین نسخه هست یا خیر می‌پردازیم.

اگر از نسخه‌ی جاوا نصب شده روی سیستم خود مطمئن نیستید و یا حتی نمی‌دانید که آیا روی سیسم شما نصب شده یا نه! با تغییر IP خود از ایران به هرکشوری – به علت تحریم آمریکا – به «Java Verification Page» مراجعه کنید.

برای شروع، روی دکمه‌ی «Verify Java Version» کلیک کنید. در ابتدای کار ممکن است پیغام تاییدیه‌ای از سوی Oracle دریافت کنید، بر روی گزینه‌ی allow در تاییدیه کلیک کنید تا اجازه‌ی کنترل نسخه‌ی نصب شده‌ی شما صادر شود.

اگر نسخه‌ی نصب شده‌ی روی سیستم شمابه‌روز باشد، با پیغام سبز رنگ موفقیت روبرو خواهید شده و در غیر این صورت به صفحه‌ی دریافت به‌روزرسانی هدایت می‌شوید.

به‌روزرسانی جاوا

در ویندوز بهترین راه باز کردن کنترل پنل:

باز کردن کنترل پنل

باز کردن کنترل پنل

پیدا کردن جاوا در کنترل پنل

پیدا کردن در کنترل پنل

 

پس از کلیک بر روی آیکون جاوا پنجره‌ی زیر باز می‌شود، به تب Update بروید و روی گزینه‌ی Update‌پایین سمت راست کلیک کنید.

به روزرسانی جاوا

پنجره ی به روزرسانی جاوا

در حال نصب

در حال نصب

به روزرسانی جاوا

به روزرسانی

به روزرسانی موفقیت آمیز

به روزرسانی موفقیت آمیز

پیام یوزر اکانت کنترل

پیام یوزر اکانت کنترل

در حال بارگذاری

در حال بارگذاری

به روزرسانی جاوا در OS X

کاربران OS X نگران نباشید، این پروسه دقیقا شبیه همین است، System Preferences را باز کنید و به دنبال جاوا بگردید و دقیقا همین مراحل را طی کنید.

حذف جاوا

مادامی که شما می‌توانید جاوا را از داخل مرورگر غیرفعال کنید، اگر به آن نیازی ندارید حذف آن را توصیه می‌کنیم.

برای حذف، دستورالعمل‌های دقیق و متفاوتی برای سه سیستم‌عامل ویندوز، OS X و لینوکس وجود دارد که تقریبا هرروز تغییر می‌کنند. به این منظور توصیه می‌کنیم به وب سایت Oracle – مجددا با تغییر آی‌پی خود به هر کشوری جز ایران عزیز – مراجعه کنید و طبق دستورالعمل پیش بروید.

در انتها اگر سیستم شما متعلق به شرکت و یا گروهی است پیش از انجام مراحل بالا با مسئول IT خود مشورت کنید.

نظر دهید

234x60