امروزه تقریبا تمام وب سایت‌هایی که دارای حساب کاربری دارند، از وروددو مرحله ای پشتیبانی می‌کنند. اما متاسفانه برای راحتی کاربران، این قابلیت همیشه به صورت پیشفرض خاموش است. در ادامه با ایمن وب همراه باشید تاطرز فعالسازی این قابلیت را ببینیم.

ورود دو مرحله‌ای برای مواقعی به کار می‌آید که رمزعبور کاربر فاش شده و در دست مهاجم افتاده باشد.

ایمیل، یکی از اساسی ترین اطلاعات شخصی هر کاربر آنلاین است، ایمیل افراد معمولا کلید ورود به همه چیز از بانک گرفته تا شبکه‌های اجتماعی آن‌هاست، پس حفاظت از ایمیل، امری حیاتی در دنیای دیجیتال هست.

در ادامه با ایمن وب همراه باشید تا با آموزش تصویری فعالسازی ورود دو مرحله‌ای جیمیل، حساب‌های کاربریتان را امن تر کنید.

 • ابتدا به جیمیل خود وارد شوید.
ورود به جیمیل

ورود به جیمیل

 • در گوشه بالا سمت راست صفحه (اگر جیمیل شما پارسی هست، گوشه بالا سمت چپ) آیکونی دایره‌ای را می‌بینید که یا حرف اول نامتان هست و یا عکس شما، روی آن کلیک کنید.
صفحه اصلی

صفحه اصلی

 • یک پنجره‌ی کوچک مطابق شکل زیر گشوده می‌شود، روی گزینه‌ی My Account و در صورت پارسی بودن جیمیل «حساب من» کلیک کنید.
ورود به صفجه حساب شخصی

ورود به صفجه حساب شخصی

 • صفحه جدیدی برای شما باز می‌شود، صفحه را اسکرول کنید تا به بخش Sin-in & Security برسید. روی آن کلیک کنید.
صفحه حساب شخصی

صفحه حساب شخصی

 

 • در این صفحه جدید که باز شده شما می‌هوانید بررسی اجمالی ای نسبت به امنیت حسابتان، تغییر رمز عبور، مشاهده و ویرایش تلفن و ایمیل‌های پشتیبانی و … کنید. در زیر بخش Signing in to Google بخش Password & Sign-in Method را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید. (اگر این گزینه را تابحال فعال نکرده باشید، لیبل OFF برای شما نمایش داده خواهد شد.)
صفحه تنظیمات ورود

صفحه تنظیمات ورود

 • در سمت راست این صفحه‌ باز شده یک دکمه آبی رنگ با نوشته‌ی Setup را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید.
فعالسازی ورود دو مرحله ای

فعالسازی ورود دو مرحله ای

 • در این مرحله گوگل از شما درخواست ورود رمز عبورتان را خواهد کرد، آن‌را وارد کرده و ادامه دهید.
 • شماره تلفن خود را در کادر مربوطه وارد کنید و تیک تماس تلفنی و یا پیامک را بزنید، اگر شماره تلفن وارد شده معتبر باشد، دکمه‌ی Send Code فعال خواهد شد، روی آن کلیک کنید.
ورود شماره تلفن

ورود شماره تلفن

 • در صفحه‌ی بعدی باید کد را که از طریق پیامک و یا تماس دریافت کرده‌اید را در کادر وارد کرده و گزینه‌ی verify‌را کلیک کنید.
دریافت کد فعالسازی

دریافت کد فعالسازی

 • در مرحله‌ی بعدی پس از تایید کد فعالسازی، از شما در مورد اعتماد به این کامپیوتری که از طریقش سیستم ورود دو مرحله‌ای را فعال کرده‌اید سوال می‌کند، تنها اگر صاحب دستگاه هستید این تیک را بزنید و هرگز در کامپیوترهای عمومی این گزینه را فعال نکنید.
ذخیره کدها روی کامپیوتر

ذخیره کدها روی کامپیوتر

 • سپس روی دکمه‌ی آبی رنگ Confirm کلیک کنید تا فعالسازی ورود دو مرحله‌ای پایان یابد.
روشن کردن ورود دو مرحله ای

روشن کردن ورود دو مرحله ای

تبریک می‌گوییم! شما پس از این مرحله به صفحه دیگری هدایت می‌شوید که تنظیمات امنیتی خود را مرور کنید، تلفن‌ها، رمزعبورهای اختصاصی نرم‌افزارها، کامپیوترهای متصل به حسابتان و یا حتی اختصاص یک کلید اختصاصی به مرورگر گوگل کرومتان.

مشاهده تنظیمات

مشاهده تنظیمات

شما می‌توانید کدهای اختصاصی ورود را پرینت کرده و همیشه همره خود نگاه دارید. ایمن وب به شما توصیه می‌کند، همیشه خداقل یکی از این روش‌ها را برای روز مبادا فعال کنید.

کدها

کدها

از این به بعد، هربار که می‌خواهید روی سیستم جدیدی وارد حساب کاربری خودتان شوید، پس از ورود رمز عبور با تصویر زیر روبرو خواهید شد.

ورود به حساب ازروش دو مرحله ای

ورود به حساب ازروش دو مرحله ای

Google 2sv

برای عبور کافیست کدی که به شما از طریق پیامک و یا تماس در همان لحظه اعلام شدهرا در کادر وارد کرده و در صورت صحت کد، به صورت خودکار به ایمیلتان منتقل خواهید شد.

نظر دهید

234x60