در ادامه‌ی سری آموزش‌های امنیت حساب‌های کاربری آنلاین، در این آموزش به حفاظت از حساب ایمیل یاهو می‌پردازیم. در ادامه با ایمن وب همراه باشید تا چگونگی فعالسازی ورود دو مرحله‌ای را مورد بررسی قرار دهیم.

خوشبختانه با شدت گرفتن حملات سایبری، شرکت‌های امنیتی بیشتر به فکر افتاده و امکانات امنیتی خوبی را ارائه می‌کنند و یاهو – با تمام ناامنی‌هایش – از این قصه مستثنی نیست.

در ادامه به چگونگی فعالسازی ورود دو مرحله‌ای و حفاظت از ایمیل یاهو می‌پردازیم.

ابتدا وارد حساب کاربری یاهو خود شوید، سپس در صفحه اصلی حساب کاربریتان بخشی که اطلاعات شخصی‌ای نظیر نام و سنتان را به یاهو داده‌اید را پیدا کنید، در سمت چپ یک نوار ابزار عمودی بنفش رنگ با چندین گزینه وجود دارد. روی گزینه‌ی «Account Security» کلیک کنید. (این گزینه زیر بخش Personal Info) قرار دارد.

صفحه حساب کاربری یاهو

صفحه حساب کاربری یاهو

 

در این مرحله به دلایل امنیتی باید مجددا رمز عبور خود را وارد کرده و روی دکمه‌ی next کلیک کنید تا وارد صفحه‌ی تنظیمات امنیتی یاهو خود (جایی که می‌توانید رمز عبور و تلفن یا ایمیل‌های پشتیبانیتان را تغییر دهید) شوید. درست در همین صفحه هست که می‌توانید ورود دو مرحله‌ای را نیز فعال کنید. پایین این صفحه، گزینه‌ی Two Step Verification که دارای یک کلید خاموش و روشن کردن است را پیدا کنید و روی آن کلیک کنید.

صفحه تنظیمات

صفحه تنظیمات

 

برای فعالسازی ورود دو مرحله‌ای، یاهو فیلدی را به شما نشان خواهد داد تا شماره تلفن خودتان را وارد کنید. در این بخش شماره‌ی همراه خود را وارد کرده و هر دو گزینه‌ی تماس و پیامک را انتخاب کنید (البته این تنظیم دائمی نیست و به همین یک پروسه مربوط می‌شود).

وارد کردن شماره تماس

وارد کردن شماره تماس

 

اگر شماره تماس خودتان را درست وارد کرده باشید و مشکلی در ارسال پیش نیاید، پیامکی از سوی یاهو حاوی یک کد فعالسازی دریافت می‌کنید. کد را در بخش مربوطه وارد و روی دکمه‌ی Verify کلیک کنید.

کد امنیتی یاهو

کد امنیتی یاهو

در این مرحله کار به پایان رسیده و شما از حساب کاربری ایمیل یاهو خود به خوبی محافظت کرده‌اید و با نمایش پیام موفقیت روش‌هایی برای ساخت رمزعبورهای یکتا برای نرم‌افزارها نمایش می‌دهد که می‌تواند آن را نادیده بگیرید.

پیام موفقیت

پیام موفقیت

در صفحه‌ی تنظیمات امنیتی شما مقابل گزینه‌ی Two Step Verification کلید روشن شده است. در پایین این گزینه، لینک‌هایی برای تولید رمزعبور و اتصال مجددی چون ایمیل آیفون، اوت‌لوک و نرم‌افزارهای دیگری وجود دارد که می‌توانید به هرکدام جداگانه بپردازید.

صفحه تنظیمات

صفحه تنظیمات

 

حال هربار که قصد ورود به ایمیل خود را داشته باشید، پس از ورود درست نام کاربری و رمزعبورتان، به صفحه‌ی زیر منتقل خواهید شد.

ورود به حساب کاربری

ورود به حساب کاربری

 

گزینه‌ی دلخواه خود را انتخاب کنید تا به صفحه‌ی بعدی منتقل شوید.

کد فعالسازی

کد فعالسازی

 

کد دریافتی از سوی یاهو را در این بخش وارد کنید تا به صفحه اصلی هدایت شوید. همیشه اگر امکان دارد ورود دو مرحله‌ای و یا گزینه‌ی بهتر تشخیص هویت دو فاکتوره را فعال کنید. این گزینه‌ها زندگی را برای مهاجمان سخت‌تر می‌کند.

۳ comments

 1. ۲۴ فروردین ۱۳۹۶ در ۰۲:۵۴

  خسته نباشید مرسی به خاطر این مطالب زیبا

  • ۱۹ خرداد ۱۳۹۶ در ۱۱:۰۱

   این ایمیلم را هک کردن خواهشن برام پس بگیرید نوکرتون هستم تو را به این ماه مبارک رمضان

   • زرتشت سپیدمان-Reply
    ۱۹ خرداد ۱۳۹۶ در ۱۴:۴۰

    سلام
    آدرس ایمیل و آخرین پسوردی که ازش بخاطر دارید رو به شماره تلفن سایت (۰۲۱۵۵۹۶۱۱۸۲) پیامک کنید.

نظر دهید

234x60