پرواز بدون بال: چگونه امنیت ویندوز ۷ خود را تامین کنیم

مدیران IT می‌توانند برای پشتیبانی از ویندوز ۷ هزینه پرداخت کنند، اما امنیت و قابلیت‌های دیگر ویندوز منوط به بروزرسانی به ویندوز ۸ یا ۱۰ می‌باشد.

پشتیبانی امنیتی از ویندوز ۷، در ۲۲ تیر ۱۳۹۴ پایان می‌یابد.

از آنجایی که دیگر بروزرسانی‌ای برای ویندوز ۷ ارائه نخواهد شد، شما برای دریافت پشتیبانی از مایکروسافت باید مبلغی پول پرداخت کنید. در زیر چند نکته برای بهبود امنیت ویندوز ۷ پس از پایان یافتن بروزرسانی‌های امنیتی اشاره شده است.

پیگیر آخرین اخبار امنیتی ویندوز ۷ باشید

اگر تا دیروز نبودید، از امروز باید پیگیر تمام اخبار در زمینه امنیت ویندوز ۷ در منابعی چون US-CERT و لیست CVE کمپانی میتر باشید.
به‌روز بودن نرم‌افزارهای امنیتی

این نکته البته برای تمام سیستم‌های کامپیوتری لازم است، بعلاوه وقتی دیگر خود سیستم‌عامل بروزرسانی‌ای دریافت نخواهد کرد باید از بروز بودن آنتی‌ویروس‌ها و ضد بدافزارهای خود اطمینان داشته باشید.

همچنین سعی کنید نرم‌افزار Microsoft Enhanced Mitigation Experience Toolkit (EMET) را جزو نرم‌افزارهای امنیتی خود وارد کنید. این نرم‌افزار اختصاصا برای مقابله اکسپلویت‌های صفرروزه که دیگر نرم‌افزارهای امنیتی قادر به مقابله با آن‌ها نیستند طراحی شده است، این نرم‌افزار رایگان است و به .Net Framework 4.0 نیاز دارد.

تمام نرم‌افزارهایتان را بروز کنید

بروز بودن تمام نرم‌افزارهایی که بر روی ویندوز ۷ شما نصبند، خود ضامن امنیت اطلاعات شماست. از ابزارهایی چون Secunia Corporate Software Inspector (CSI) برای سیستم‌های تحت نظارت خود استفاده کنید. توجه داشته باشید که این ابزار نیازمند گواهی شرکت و پرداخت هزینه است.

بعلاوه یک نسخه شخصی از Secunia وجود دارد که با نام Secunia Personal Software Inspector شناخته می‌شود (PSI)، این ابزار برای استفاده روی سیستم‌های با سیستم‌عامل ویندوز و یا اندروید قابل استفاده و رایگان می‌باشد که می‌تواند در پیدا کردن آخرین پچ‌ها و بروزرسانی‌های امنیتی نرم‌افزارهای شما کمک شایانی کند.

آخرین نسخه CSI و PSI قادرند تا به‌طور خودکار آخرین بروزرسانی‌ها را نصب کنند.

آخرین نسخه مرورگر را داشته باشید

مرورگرها پورتال اتصال کاربران به اینترنت می‌باشند و از همین روی محل ورود بسیاری از آلودگی‌هاست. پس مطمئن باشید که از آخرین نسخه موجود مرورگر بر روی سیستم‌هایتان استفاده می‌کنید.

اگر مشکل نصب روی سیستم‌عاملتان پیش نیاید، پیشنهاد می‌شود تا از مرورگر Aviator که توسط گروه هکرهای کلاه‌سفید برای امنیت بیشتر طراحی شده است، استفاده کنید.

با این‌حال در نظر داشته باشید که تکنولوژی دائما در حال پیشرفت است و روز به روز نرم‌افزارها به سمت هماهنگی بیشتر با ویندوز ۱۰ و ۸ پیش خواهند رفت و بعلاوه با جایگزین شدن مانیتورهای لمسی ممکن است ادامه وجود نرم‌افزارهای دسکتاپ متوقف شود.

ویژگی‌های جدید ویندوزهای ۸ و ۱۰ همچون دسترسی به تنظیمات و فایل‌ها تنها با داشتن یک حساب کاربری مایکروسافت و یا امنیت پیشرفته این ویندوزهای جدید ممکن است شما را به تجدید نظر در مورد ماندن در ویندوز ۷ یاری کنند.

در نظر داشته باشید که دیر یا زود بالاخره باید از ویندوز جدید استفاده کنید، پس چرا از همین امروز با نصب این سیستم‌عامل‌ها روی یک دستگاه تستی اقدام به سنجش خصوصیاتش نمی‌کنید؟ مطمئن باشید تا تمام نرم‌افزارهای مورد نیازتان را روی سیستم‌عامل جدید به درستی کار می‌کنند. معمولا نرم‌افزارهای قدیمی با سیستم‌عامل‌های جدید هم‌خوانی ندارند.

نرم‌افزار Enhanced Mitigation Experience Toolkit (EMET) اختصاصا برای جلوگیری از دسترسی هکرها به سیستم‌های کامپیوتری طراحی شده است. EMET با پیش‌بینی روش‌های معمول حمله که ممکن است از ضعف سیستم‌عامل شما سوءاستفاده شود، با استفاده از منحرف کردن، از بین بردن، بستن و یا بی‌اعتبار کردن آن حمله‌ها و تکنیک‌ها به امنیت سیستم شما کمک می‌کند. EMET پیش از آنکه خطرات و یا ضعف‌های امنیتی توسط گروه‌های امنیتی شناسایی و برطرف شوند، اقدام به جلوگیری از آن‌ها می‌کند. EMET شرکت‌ها و کاربران سیستم‌های کامپیوتری را در برابر تهدیدات امنیتی و شکستن حریم شخصی که ممکن است در تجارت روزانه مانع ایجاد کند، محافظت می‌کند.

منابع:

نظر دهید

234x60