اگر کاربر ویندوز باشید به احتمال زیاد با صفحه آبی مرگ روبرو شده‌اید. صفحه‌ای که قصد محافظت از سیستم شما در بروز آسیب سخت افزاری را داشته و در موارد حساسی پیدا شده و سبب ریستارت شدن سیستم می‌شود. در ادامه با ایمن وب همراه باشید.

صفحه آبی مرگ همیشه در مواقع برخورد با خطاهای حیاتی سخت افزاری یا نرم‌افزاری نمایش داده می‌شود و شامل یک شکلک دو نقطه پرانتز ناراحت و پیام: «Your PC ran into a problem» و کمی اطلاعات تخصصی می‌باشد.

مایکروسافت قصد بهبود صفحه‌ی نه چندان محبوب مرگ سیستم عاملش را دارد. با ارسال به‌روزرسانی سالانه‌ی خودش، صفحه آبی مرگ بسیار سودمنتر از پیش می‌شود.

از این به بعد پس از نمایش صفحه آبی مرگ در ویندوز ۱۰، QR کدی برای شناسایی مشکلات احتمالی کاربر نمایش داده می‌شود. این قابلیت در نسخه‌ی ۱۴۳۱۶ پیشنمایش ویندوز ۱۰ که در تابستان عرضه می‌شود در دسترس عموم خواهد بود. مزیت نمایش این کد این است که، با اسکن کردن این کد، به راحتی می‌توانید وارد صفحه‌ی راهنمایی برای حل مشکل شوید.

البته این تغییر، مثل تغییر افزودن Bash اوبونوتو به ویندوز ۱۰ نبوده و نیست ولی کار میلیون‌ها کاربر ویندوز ۱۰ را ساده‌تر خواهد کرد.

برای دریافت این به روزرسانی باید تا تابستان صبر کرده و یا طبق آموزش موجود در این مقاله، پیشنمایش ها را دریافت کنید:

تابستان امسال تغییرات شگرفی در ویندوز ۱۰ روی خواهد داد که یکی از آن‌ها قابلیت اجرای دستورات لینوکس بر روی ویندوز بدون نیاز به نصب سیستم عامل مجازی‌ست.

نظر دهید

234x60