اگر شما هم از کاربران ویندوز ۷ و یا ۸.۱ هستید و میلی برای به‌روزرسانی به ویندوز ۱۰ ندارید – که از طرف ایمن وب به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود – احتمالا به زودی از اصرارهای گاه و بی گاه مایکروسافت خسته خواهید شد! در ادامه با ایمن وب همراه باشید.

با هدف گذاری جدید مایکروسافت در وجود بیش از یک میلیارد ویندوز ۱۰ بر روی سیستم‌ها، اصرارش بیشتر شده و مقاومت در برابر نصب سیستم‌عامل بسیار سخت شده است!

ولی اگر نگران این هستید که پهنای باند اینترنت محدودتان با دانلود خودکار ویندوز ۱۰ بر روی سیستمتان مصرف شود، از راه زیر برای بستن همیشگی قابلیت به‌روزرسانی استفاده کنید.

به تازگی ابزار جدیدی به نام Never10 منتشر شده که با یک کلیک، قابلیت به‌روزرسانی را تا زمانی که خود کاربر بخواهد غیرفعال می‌کند.

Never10‌ توسط Steve Gibson طراحی و توسعه داده شده است، او برنامه‌نویسی خوش‌نام در این عرصه بوده و پایه‌گذار کمپانی تحقیقاتی Gibson نیز هست، به همین دلیل این ابزار به نام Gibson’s Never10 نیز شناخته می‌شود.

چگونه به روزرسانی ویندوز ۱۰ را در سیستممان غیر فعال کنیم؟

ابتدا وارد وب سایت رسمی Gibson شده و روی لینک دانلود کلیک کنید.

پس از دانلود، نرم‌افزار با تشخیص اینکه آیا به روزرسانی روی سیستم شما فعال هست یا خیر، یک پنجره پاپ آپ نمایش می‌دهد. اگر به‌روزرسانی شما فعال بود بر روی گزینه‌ی Disable Win10 Upgrade‌ کلیک کنید.

پس از انجام این کار پاپ‌آپ دیگری برای شما ظاهر می‌شود مبنی بر اینکه به روزرسانی ویندوز ۱۰ در سیستم شما غیرفعال شده است و اینبار دو دکمه برای شما به نمایش در می‌آید، Enable Win10 Upgrade و Exit.

نرم‌افزار Win10

نرم‌افزار Win10

بله، به همین راحتی! دیگر سیستم شما بدون اجازه‌ی خودتان اقدام با بارگذاری و یا نصب ویندوز ۱۰ نخواهد کرد.

نکته قابل توجه اینجاست که شما برای استفاده از این ابزار نیاز به نصب آن بر روی سیستمتان را ندارید! Never10 یک نرم‌افزار پرتابل است که پس از اتمام کارتان تنها پاک کردن فایل اصلی که دانلود کرده بودید کافی‌ست.

با توجه به توضیحات موجود در وب سایت رسمی این نرم‌افزار، هیچ چیزی از سوی این نرم‌افزار بر روی سیستم کاربر نصب نشده و تنها تنظیمات لازم را از طرف کاربر انجام می‌دهد. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به وب سایت رسمی مراجعه کنید.

این نرم‌افزار برای کسانی که تبحر زیادی در کار با کامپیوتر ندارند و همیشه از دستکاری رجیستری ویندوز می‌ترسیده‌ند بسیار کاربری و راحت است.

نکته‌ی دیگر این نرم‌افزار این است که به شما اجازه‌ی تصمیم گیری دوباره می‌دهد. یعنی هر زمان که خواستید ویندوز ۱۰ را دانلود و نصب کنید، تنها کافیست مجددا نرم افزار را دانلود و روی Enable Win10 Upgrade کلیک کنید.

شما از چه نسخه‌ی ویندوز استفاده می‌کنید؟

شما از کدام نسخه‌ی ویندوز استفاده می‌کنید؟

نمایش نتایج نظرسنجی

بارگذاری ... بارگذاری ...

نظر دهید

234x60