ظاهرا مایکروسافت عزم خود را برای بیشتر کردن کاربران ویندوز ۱۰ حسابی جزم کرده است! به احتمال زیاد اگر شما هم هنوز به ویندوز ۱۰ مهاجرت نکرده باشید (دلیلش را لطفا در بخش کامنت‌ها با ما در میان بگذارید.) با پیام‌های گاه و بی‌گاه مایکروسافت برای آماده بودن به‌روزرسانی مواجه می‌شوید.

برای نمونه پیام زیر از جدیدترین پیام‌هاییست که مایکروسافت برای کاربرانش به نمایش گذاشته است:

اصرار مایکروسافت در به‌روزرسانی به ویندوز ۱۰

اصرار مایکروسافت در به‌روزرسانی به ویندوز ۱۰

خوب اگر شما مایل به مهاجرت به ویندوز ۱۰ نباشید چه؟ روی ضربدر کلیک می‌کنید؟

بستن پیشنهاد به روزرسانی مایکروسافت

بستن پیشنهاد به روزرسانی مایکروسافت

ولی این‌بار نه! چرا که طبق خبرهای رسیده، برخلاف معمول که کلیک بر روی ضربدر برابر است با توقف پروسه، مایکروسافت تصمیم گرفته تا این کلیک را برابر با قبول به‌روزرسانی در نظر بگیرد!

Brad Chacos نویسنده‌ی PC World از جمله کسانی‌ست که در این زمینه نقدی نوشته است:

بعد از شش ماه تلاش برای آموزش به کاربران که اگر ویندوز ۱۰ را نمی‌خواهید روی دکمه ضربدر پیام کلیک کنید، مایکروسافت تصمیم گرفته این کار را به عنوان قبول کردن به‌روزرسانی تلقی کند!

این کار جزو حقه‌هاییست که کاربرانی که به هر دلیلی قصد مهاجرت به ویندوز ۱۰ را ندارند را بسیار خسته و منزجر می‌کند!

در شبکه‌های اجتماعی نیز بسیاری از کاربران ادعا می‌کنند که قصد به‌روزرسانی نداشته‌اند اما پس از یک ری‌ستارت با ویندوز ۱۰ مواجه شده‌اند!

اما مایکروسافت در این زمینه چه گفته است

با نزدیک شدن به تاریخ نصب رایگان ویندوز ۱۰ در تاریخ ۲۹ جولای، ما قصد داشتیم به همه این تجربه را ارائه دهیم. همانطور که در ماه اکتبر اعلام کردیم، به‌روزرسانی‌ای توصیه شده را برای کاربران ویندوزهای ۷ و ۸.۱ منتشر کردیم و کسانی که تنظیمات خود را برای دریافت به‌روزرسانی توصیه شده معین کرده بودند، این به‌روزرسانی را دریافت کردند!

مسلما مایکروسافت تصور کرده است که تمام کاربرانش دائما در حال پیگیری آخرین اخبار و تغییرات در مورد چگونگی انتشار وبه‌روزرسانی هستند.

 

شما به ویندوز ۱۰ مهاجرت کرده‌اید یا خیر؟ دلیلتان را با ما در میان بگذارید.

۱ نظر

  1. ۸ مرداد ۱۳۹۵ در ۱۵:۲۲

    مطلب جالبی بود مرسی

نظر دهید

234x60