سامسونگ، یکی از بزرگترین کمپانی‌های تولید گوشی‌های هوشمند موبایل، توسط Dutch Consumers Association – DCA به دلیل عدم ارسال به‌موقع به‌روزرسانی برای گوشی‌های اندرویدی خود، مورد اتهام قرار گرفته است.

سامسونگ، یکی از بزرگترین کمپانی‌های تولید گوشی‌های هوشمند موبایل، توسط Dutch Consumers Association – DCA به دلیل عدم ارسال به‌موقع به‌روزرسانی برای گوشی‌های اندرویدی خود، مورد اتهام قرار گرفته است.

بسیاری از کمپانی‌های در رساندن به‌روزرسانی به محصولات قدیمی‌تر خود کم‌کاری می‌کنند. با این‌حال شرکت حمایت از حقوق مصرف کننده‌ی واقع در هلند، Dutch Consumentenbond، شکایتی را بر علیه سامسونگ برای گرفتن بازار بیش از بازار محلی و عدم ارسال به‌روزرسانی ارائه کرده است.

سال پیش، با پیدا شدن پشت سرهم باگ‌های بسیار خطرناک در سیستم عامل اندروید، سامسونگ مجبور شد تا تغییری در روند ارسال به‌روزرسانی‌هایش اجرا کرده و با بررسی آسیب‌پذیری‌های امنیتی، به‌روزرسانی‌ها را خارج از نوبت و در آپدیت‌های ماهانه‌ی منظم خود ارائه کند.

DCA همچنین اتهامی در مورد برطرف کردن آسیب‌پذیری بسیار خطرناک StageFright وارد کرده است، چرا که سامسونگ، برای گوشی‌های هوشمند قدیمی‌تر، هیچ‌گونه آپدیتی را ارسال نکرده است و از مشتریانش حمایت نکرده.

بسیاری از گوشی‌های هوشمند سامسونگ آسیب‌پذیرند

با توجه به بررسی DCA، بیش از ۸۲ درصد گوشی های هوشمند سامسونگ موجود در بازار در طی دو سال گذشته هیچ‌گونه به‌روزرسانی‌ای دریافت نکرده‌اند و این عدم دریافت به‌روزرسانی بسیاری از کاربران را در معرض خطر قرار داده است.

DCA‌ اعلام کرده که چندین بار به‌صورت اختصاصی با این کمپانی تماس گرفته و این موضوع را با آن‌ها مطرح کرده است ولی هیچگونه پاسخ قابل قبولی از سامسونگ دریافت نکرده است و در نتیجه شکایت خود را به دادگاه برده است.

بدون شک کاربران گلکسی S6 به‌روزرسانی برای آسیب‌پذیری StageFright را سر موعد دریافت کرده‌اند ولی تقریبا تمام گوشی‌های میان رده و یا ارزان قیمت سامسونگ هیچ‌گونه آپدیتی را دریافت نکرده‌اند.

در ادامه هیچکدام از گوشی‌های سامسونگ با گذشت سه ماه از انتشار اندروید نسخه ۶، به این نسخه آپدیت نشده‌اند.

DCA از سامسونگ چه درخواستی دارد

DCA از سامسونگ درخواست کرده است که محصولاتش را حداقل تا مدت زمان دو سال پس از خرید – و نه ساخت – پشتیبانی کند.

در حقیقت خواسته‌ی DCA همان چیزیست که در قانون اتحادیه‌ی اروپا معین کرده و کمپانی‌ها را ملزم به ارائه‌ی دو سال پشتیبانی از مشتریانشان کرده است.

DCA در درخواستش اینگونه بیان کرده است:

“[We are] demanding that Samsung provides its customers with clear and unambiguous information about this, Also, [we are] demanding that Samsung actually provides its smartphones with updates.”

ما از سامسونگ درخواست می‌کنیم سیاست‌هایش را واضح به مشتریانش ارائه کرده و واقعا برای محصولاتش به‌روزرسانی ارائه کند.

پاسخ سامسونگ

در پاسخ به این شکایت، سامسونگ در بیانیه‌ای اعلام داشته که در حال کار بر روی سیستمی برای ارسال به‌روزرسانی می‌باشد. و ما در حال کار بر روی رفع مشکلات امنیتی گوشی‌های هوشمند خود هستیم. امنیت اطلاعات نخستین هدف ما هست و هرروزه برای رسیدن به این هدف تلاش می‌کنیم تا دستگاه‌هایی که فروخته‌ایم امن باشند و از مشتریانمان حفاظت کنند.

نظر دهید

234x60