شش ابزار امنیتی مدرن برای ویندوز ۸

برای امنیت ویندوز ۸ ابزارهای زیادی از جمله دیتا شردرها ( نابودی کلی اطلاعات)، کنترل پسوردها و … وجود دارد.

امروزه ویندوز از حالت قدیمی دسکتاپ خارج شده و بر روی تبلت‌ها نیز عرضه می‌شود که برای امنیت کار با نرم‌افزارهای تحت دسکتاپ مشکلات فراوانی از قبیل مشکل تاچ دارند.
در استور ویندوز ۸ ابزارهای پرکاربرد امنیتی خوبی ارائه شده‌اند که به شما اجازه مدیریت و کنترل بر روی ظاهر جدید ویندوز را می‌دهند. این ابزار به تفصیل در زیر معرفی می‌شوند:

مدیریت پسورد

اگر به دنبال ابزاری برای مدیریت پسوردهای خود هستید باید به دنبال شرکت‌های خوش‌نام در این زمینه بروید که خود معضلی برای امنیتتان پدید نیاورند.

نرم افزار “LastPass” پیشنهاد ما برای محافظت از پسوردهای شماست. LastPass صندوق امنی برای پسوردها، کارت‌های اعتباری و دیگر مسائل امنیتیست که قابلیت Auto-Complete نیز دارد.

دیتا شردرها ( نابود کنندگان اطلاعات ):

پاک و نابود کردن پرونده‌ها و اطلاعات یک امر عادیست، اما سازمان‌ها و شرکت‌های امنیتی برای پاک کردن اطلاعاتشان از شردرها استفاده می‌کنند تا مدارکشان به دست شخص ثالث نیفتد. با این کار احتمال بازیابی اطلاعات بسیار کم می‌شود. با این حال امروزه برای برخی مردم نیز نابودی اطلاعاتشان امری مهم شده است.

نرم‌افزار “Shredder 8” بهترین نرم‌افزار در این زمینه است که از الگوریتم‌های:

U.S DoD 5220.22-M
British HMG IS5 (Enhanced)
Russian GOST P50739-95
German VSITR

به همراه چند الگوریتم ساده استفاده می‌کند. این نرم‌افزار می‌تواند فایل‌های پاک شده را از فلش، هاردهای SSD و هاردهای داخلی به کلی نابود کند.

تولید پسورد

انتخاب یک پسورد امن شامل کاراکترهای رندوم و غیرقابل حدس یکی از بهترین راه‌های حفظ امنیت در دنیای آنلاین است. امکان ساخت پسورد امن از طرف خود شما هم وجود دارد ولی گاهی وقت و فکر برای ساخت پسورد امن وجود ندارد پس بهترین گزینه برای شما استفاده از یک نرم‌افزار برای ساخت پسورد است.

ظاهر کاربری ساده، رایگان بودن، تعیین کاراکترهای موجود و امکان تعیین پسورد میان ۵ الی ۱۵ رقم از توانایی‌های “Better Password” است.

کنترل شبکه

قصد کنترل شبکه وایرلس خانگی یا شرکتتان را دارید اما وقت، حوصله و یا دانش کافی برای استفاده از محیط کامندی CMD را ندارید. نرم‌افزار “What’s IP Pro” اتصالات موجود در شبکه، پورت‌های باز، لوک‌آپ DNS و گراف استفاده از شبکه را نمایش می‌دهد.

این نرم‌افزار به خوبی با ویندوز ۸ مدرن همخوان شده و با آیکون زنده شما را از وضعیت شبکه‌تان مطلع می‌کند.
البته نباید فراموش کرد که این نرم‌افزار تنها برای هفت روز رایگان است و پس از آن ۱٫۶۹ یورو هزینه دارد.

ابزارهای نظارتی

اگر به دنبال یک ابزار امنیتی مناسب برای کنترل دوربین‌های امنیتی، صداهای میکروفون‌ها هستید، “iSpyUI” گزینه مورد نظر شماست.

تنها با چند کلیک ساده می‌توانید دوربین‌ها، کلیپ‌های ضبط شده را کنترل کنید. این نرم افزار برای استفاده داخل شبکه می‌باشد اما iSpy subscription برای دسترسی خارجی لازم است.

آنتی‌ویروس‌های مناسب برای تاچ

بهتر است نامی از آنتی‌ویروس‌های مناسب تاچ نبریم، چون هیچکدام از غول‌های این عرصه از نورتون گرفته تا مکافی و یا کسپرسکی محیط مناسبی را هنوز فراهم نکرده‌اند و در استور ویندوز ۸ در دسترس نیستند.

با این حال این شرکت‌ها نرم‌افزارهای مشابهی برای دسترسی به برخی از قابلیت‌ها در محیط مترو را می‌دهند اما باید بدانید در استور ویندوز ۸ هنگامی که چیزی را جست‌وجو می‌کنید نرم‌افزارهای دسکتاپ هم موجود است و نباید به اشتباه گرفته شود.

در انتها جای خالی نرم‌افزارهای امنیتی برای جلوگیری از نفوذ و هک در ویندوز ۸ بسیار حس می‌شود. اما تا زمانی که فایروال سیستم خود را به درستی تنظیم کرده باشید و از نرم‌افزارهای امنیت اینترنت و آنتی‌ویروس بروز استفاده کنید جای نگرانی نیست. همچنین استفاده از نرم‌افزاری چون “CCleaner” برای پاک کردن کوکی‌ها و ردپاها بسیار توصیه می‌شود.

نظر دهید

234x60