تلگرام بلاکم، ده تا استیکر بفرستید

این روزها بسیاری از افراد نام کاربری خود در تلگرام را به «بلاکم، ده تا استیکر بفرستیدن یا جملاتی شبیه به این تغییر می‌داده‌اند. اما این کار از کجا شروع شده؟ چه کسی اولین بار این پیشنهاد را داده و چرا فکر کرده که این کار، باعث رفع بلاک بودنش می‌شود را بعید می‌دانم کسی بداند. از آنجایی که همیشه هر تکنولوژی‌ای در ایران پیش از ورود فرهنگ و دانش مورد نیازش در دسترس مردم قرار می‌گیرد، شایعاتی از این قبیل از زمان فیسبوک وجود داشت تا به امروز در تلگرام! در ادامه با ایمن وب همراه باشید تا به توضیح رسمی از سوی تلگرام راجع به چرایی و چگونگی ریپورت شدن و راه‌های رفع آن بپردازیم.

چه اتفاقی برای تلگرامم افتاده؟

وقتی شما پیامی را به شخصی ناشناس بفرستید، و او پیام را به عنوان اسپم علامت گذاری کند، متن پیام به پشتیبانی تگرام ارسال شده و پس از بررسی، برای مدت محدودی دسترسی شما به تلگرام محدود به کسانی که شماره‌ی همراه شما را در گوشی خود ذخیره دارند می‌شوند.

یا به‌طور خلاصه، اگر به صورت رندوم و تصادفی به غریبه‌ها پیام بفرستید! تیم تلگرام، این توانایی را از شما سلب می‌کند.

البته در موارد بسیار نادری ممکن است تصادفا شما بدون اینکه حتی به یک نفر غریبه هم چیزی ارال کنید، بلاک شوید. بالاخره سیستم، یک کامپیوتر است و گاهی ممکن است اشتباه کند.

چرا ریپورت شدم؟

در توضیحات تلگرام عین متن زیر آورده شده است:

«سرچ تلگرام اسباب بازی‌ای برای دوست پیدا کردن نیست! معمولا مردم از اینکه غریبه‌ها با آن‌ها ارتباط داشته باشند نارحت می‌شوند و شما را بخاطر این رفتار آزاردهنده‌ی شما ریپورت میکنند!»

البته حالت معمول و منطقی قضیه هم این است که شما تنها به کساتی که توقع دریافت پیام از شما را دارند چیزی بفرستید و نه بر اساس خوش تیپی و خوشگلی عکس پروفایل! یکی دیگر از رفتارهای آزاردهنده بسیاری از کاربران تلگرام، افزودن بدون اجازه‌ی دوستان و یا حتی بدتر، غریبه‌ها! در گروه‌ها و کانال‌های مختلف است، که خوشبختانه با تنظیمات جدید تلگرام، این ابزار آزار از بسیاری گرفته شد.

دیگران به چه دلیل‌های می‌هوانند مرا ریپورت کنند؟

اینکه شما چه چیزی می‌فرستید – عکس، فیلم، استیکر و … – اصلا مهم نیست! مهم شخص دریافت کننده هست، که اگر احساس ناراحتی کند، شما بلاک می‌شوید! همیشه پیامتان را به کسانی بفرستید که می شناسید.

یک اصل ثابت همیشه در بسیاری از مردم وجود دارد که از تبلیغات فراری‌اند! دریافت لینک‌های پی در پی، تقاضاهای عضویت، تصاویر و … باعث بلاک شدن شما و آرام شدن فضای تلگرام می‌شود.

حالا که بلاک شدم چه کنم؟

اگر دفعه اولی باشد که بلاک می‌شوید و میزان پیام‌های ناخواسته‌ای که ارسال کرده بودید، در حد معقولی بود، تلگرام برای چند روز دسترسی شما را محدود می‌کند. و طبق گفته‌ی تلگرام، این چند روز به هیچ وجه کم نمی‌شود.

این محدودیت برای کسانی که در تعداد بالاتری پیام ارسال کرده باشند و یا پیش از این نیز بلاک شده باشند، بیشتر و بیشتر می‌شود و در نهایت بلاک برای همیشه باقی خواهد ماند.

اما من هیچ قانونی را نشکستم

اگر تابحال به غریبه‌ها پیام ارسال کرده‌اید، پیش از ارسال ایمیل، حداقل یک هفته صبر کنید! زودتر از این موعد، حتی از دست تلگرام هم کاری ساخته نیست.

ولی اگر تابحال هیچ پیامی را به هیچ غریبه – کسی که شماره تماس شما را نداشته و شما هم شماره تماس او را ندارید – ارسال نکرده بودید. ایمیلی با موضوع SPAM به همراه شماره تلفن با پیش‌شماره‌ی ایران (۹۸+) به آدرس «spam@telegram.org» ارسال کنید.

در متن پیام هم متن زیر را بنویسید و یا روی اینجا کلیک کنید و واژه‌ی SOMAREYESHOMA را با شماره خودتان جایگزین کنید:

Hi,

I was using Telegram app peacefully, bu suddenly I was blocked. I can’t remember sending any message to anyone other than my friends and family.

Thanks is Advance

می‌شود تلگرام ریپورت شده را زودتر از موعد باز کرد؟

طبق گفته‌ی تلگرام، همچین کاری غیر ممکن است! پس قاعدتا اینهمه تبلیغات در کانال‌های تلگرام  برای رفع ریپورت و یا حتی نرم‌افزارهایی که فقط در ایران پخش می‌شود، چیزی جز دروغ‌های تبلیغاتی و یا بعضا بدافزارهایی که قصد دسترسی به حریم شخصی شما را دارند نیستند.

 

در نهایت گاهی اوقات بعضی شماره‌ها، یا به دلیل صاجبان قبلیشان و یا عوامل دیگر، در همان لحظه‌ی ثبت نام بلاک می‌شوند. برای رفع این مشکلات باید ایمیلی باموضوع: «VOIP» به همراه شماره تلفن و کد ایران (۹۸+) به ایمیل «spam@telegram.org» ارسال کنید برای راحتی می‌توانید «اینجا» را کلیک کنید و واژه‌ی SOMAREYESHOMA را با شماره خودتان جایگزین کنید.

نظر دهید

234x60