برای مدت زیادی، کاربران اسکایپ، از جمله کسانی که در حال انجام بازی‌های آنلاین با دوستانشان در حال اسکایپ بودند مورد دستگیری و حمله‌ی اشتباه پلیس واقع شده بودند که در بیشتر موارد مشکل لو دادن IP توسط اسکایپ بوده است.

حدود پنج سال پیش، در نوامبر سال ۲۰۱۰، محققین امنیتی با یافتن یک باگ حریم شخصی بزرگ در اسکایپ که به مهاجم اجازه می‌داد تا اطلاعات مهمی از کاربر – IP، شهر محل سکونت و … – را استخراج کند، به‌دست آوردند.

گروه محقق بخشی از انستیتیو فرانسوی اینریا و انستیتو پلی‌تکنیک دانشگاه نیویورک بودند و تصمیم گرفتند تا کشف خود را در معرض اطلاع عموم قرار نداده و تنها هشدار و مدارک لازم را به اسکایپ و مایکروسافت ارسال کردند.

با این حال در سال ۲۰۱۲، پس از گذشت یک سال و نیم از اطلاع یافتن اسکایپ، نرم‌افزاری توسط مهاجمین سایبری منتشر شد که در همین زمینه به آن‌ها کمک می‌کرد.

دست پس از انتشار این نرم‌افزار بود که مایکروسافت دست از صبر برداشت و دست‌به‌کار حل مشکل شد.

مشکل اسکایپ حل شد، اما ۴۴ ماه بعد!

با تمام این اوصاف بیش از پنج سال از ازمان مطلع شدن اسکایپ زمان لازم بود تا مشکل حل شود.

اسکایپ در نوشته‌ای در وبلاگش اینگونه اعلام کرد که در آخرین نسخه‌ی خود، آدرس‌های IP را به‌صورت پیش‌فرض مخفی می‌کند و دیگر کسیی قادر نیست با تنها دانستن آیدی شما، محل زندگیتان را کشف کند.

اسکایپ با دانستن مشکلی که برای گیمرها به‌وجود آمده به‌خصوص به‌آن‌ها اینگونه گفته که: «IP will now be hidden by default in latest update».

در زیر به اتفاقاتی که در اثر لو رفتن IP کاربران در اثر استفاده از اسکایپ به‌وجود آمده بود توجه کنید:

در انتها برای جلوگیری از هر مشکلی، همه نرم‌افزارهای خود را به‌روز نگاه دارید. برای به‌روزرسانی اسکایپ وارد منوی Help شده و سپس روی Update Now کلیک کنید.

نظر دهید

234x60