پنج تغییر اساسی که در ویندوز ۱۰ خواهید دید

با انتشار ویندوز ۱۰ توسط مایکروسافت، تصمیم بر آن شده است تا بجای انتشار یک نسخه جدید هر چند سال یک بار، به‌روزرسانی‌ها آرام آرم همیشه منتشر شوند.
نخستین به‌روزرسانی این ماه منتشر شده است که به عنوان به‌روزرسانی نوامبر و یا Treshold 2 نام‌گذاری شده است. این به‌روزرسانی بیشتر صرف تعمیرات و تقویت سیستم‌عامل و برخی صرف تغییر ظاهر شده‌اند. در ادامه چندین تغییر مهم ویندوز ۱۰ آمده است:

موزاییک‌های بیشتر و البته زیباتر

آپدیت آبان ماه ویندوز ۱۰ - موزاییک‌های بیشتر و زیباتر

آپدیت آبان ماه ویندوز ۱۰ – موزاییک‌های بیشتر و زیباتر

در به‌روزرسانی جدید امکان وجود چهار موزاییک با اندازه‌ی متوسط کنار هم وجود دارد. نوار عنوان پنجره‌ها در این به‌روزرسانی هنگامی که در فوکوس هستند هم رنگ ویندوز خواهند شد و دیگر سفید رنگ نخواهند بود. در هنگام به‌روزرسانی موزاییک‌ها نیز آیکونی نمایش داده می‌شود تا نتیجه‌ی نهایی موزاییک را ببینید.

مرورگر ادج (Microsoft Edge) بهبود یافته‌تر

آپدیت آبان ماه ویندوز ۱۰ - مرورگر ادج بهبود یافته تر

آپدیت آبان ماه ویندوز ۱۰ – مرورگر ادج بهبود یافته تر

بیشتر جزییات به‌روزرسانی نوامبر مایکروسافت مرورگر Edge را پوشش می‌دهد. Microsoft Edge مرورگر جدید ویندوز ۱۰ هست که قرار است به‌زودی جایگزین مرورگر قدیمی Internet Explorer شود. علاوه بر توانایی‌های جدید امکان سینک کردن Favorite ها، Reading List، پیش‌نمایش تب‌ها، تنظیمات استاندارد بیشتر، توانایی پرداخت صفحه کنونی بر روی دستگاه جدید بر اتصال وایرلس با ست‌تاپ‌باکس و یا HDTVـهایی که Miracast را پشتیبانی کنند. به عنوان مثال شما می‌توانید پس از دیدن یک صفحه وب برای بزرگتر دیدنش به راحتی به تلویزین منتقل کنید.

کورتانای باهوش‌تر

دیگر برای استفاده از کورتانا نیازی به داشتن حساب کاربری مایکروسافت نیست و می‌توانید در حین دیدن فایل PDF در مرورگر Edge از کمک کورتانا نیز بهره ببرید.

نرم افزارهای جدید اسکایپ

در به‌روزرسانی جدید سه نرم‌افزار جدید برای استفاده از اسکایپ معرفی شده‌اند و همچنین اسکایپ ارتباط عمیق‌تری با سیستم‌عامل پیدا کرده است و می‌توان از همان بخش نمایش نوتیفیکیشن‌ها هم پاسخ پیام‌ها و هم تماس‌های تلفنی را داد.

فعالسازی آسانتر

با این به‌روزرسانی فعالسازی ویندوز بسیار آسان‌تر شده است. در نسخه پیشین برای به‌روزرسانی از ویندوزهای قبلی به ۱۰ شما می‌بایست ویندوز کرک شده و یا اوریجینال می‌داشتید ولی اکنون می‌توانید با داشتن لاینس محصول ویندوز را از نخست و بدون وجود فایل‌های پیشین نصب کرد.

نظر دهید

234x60