دنیای امروز مسافت‌ها را کوتاه کرده و روزانه ما خریدهای بسیاری را از طریق اینترنت انجام می‌دهیم، از خرید شارژ موبایل گرفته تا پرداخت اقساط و یا خرید اینترنتی بازی و موسیقی و فیلم و …

دیگر برای یک خرید کوچک و یا حتی بزرگ نیازی به شلوغ کردن خیابان‌ها نیست! این راحتی بهایی دارد که اگر نپردازیم بخاطر خرید یک شارژ هزارتومانی ممکن است چند میلیون تومان ضرر کنیم.

خرید اینترنتی امن یعنی چه؟

شما وارد یک وب سایت می‌شوید، محصول مورد نظر خود را انتخاب می‌کنید و پس از افزودن به سبد خرید با اتصال به صفحه بانک و ورود اطلاعات محرمانه‌ی بانکی خود، اقدام به واریز مبلغ به حساب فروشنده می‌کنید. اجازه دهید در همین جا کمی تامل کنیم!

شما به وب سایتی که وارد شده‌اید مطمئنید و یا کمی دقیق‌تر، به خودتان اطمینان دارید؟ مسلما شما خودتان قصد دزدی از خودتان را ندارید 😀 اما کامپیوترتان چه؟ با شما رو راست است؟ فقط اطلاعات را روی صفحه نمایش نشان می‌دهد یا در بازار سیاه اطلاعاتتان را به نمایش عموم گذاشته؟

قدم اول برای ایجاد امنیت داشتن یک آنتی ویروس به‌روز و اصل است!

از شما محافظت می‌شود

سفارش آنتی ویروس اصل

اسکن سیستم

اسکن سیستم شما در برابر بدافزارها و ویروس‌ها

محافظت از عملیات بانکی

محافظت کامل از ترکانش‌های بانکی و خریدهای اینترنتی شما

دسترسی به حساب کاربری

لایسنس اصلی برای دسترسی به قابلیت‌های حساب کاربری در سایت اصلی eset

ایمن وب استفاده از آنتی ویروس ESET Node32‌ و نسخه‌ی ۹ و ویرایش Smart Security‌ را توصیه می‌کند. برای خرید لایسنس اصلی با ما تماس بگیرید.

داشتن آنتی‌ویروس یک بحث است و به‌روزرسانی آن بحثی دیگر، آنتی ویروس شما باید همیشه به‌روز باشد تا بتواند به‌خوبی با هزاران آلودگی‌ای که روزانه وارد فضای اینترنت و کامپیوترها می‌شوند مقابله کند.

پس از نصب و راه اندازی آنتی ویروس ESET Node32 Smart Security 9 گزینه‌ای به نام «ESET Banking & Payment protection» برای شما به‌شکل زیر روی دسکتاپ فعال می‌شود:

ESET Banking & Payment protection

ESET Banking & Payment protection

پس از باز کردن این نرم‌افزار پنجره‌ای به شکل زیر برایتان باز می‌شود:

نمای پنجره امن پرداخت بانکی

نمای پنجره امن پرداخت بانکی

 

انجام خرید اینترنتی

حال می‌توانید با استفاده از این پنجره به انجام عملیات‌های بانکی خود بپردازید، اما توجه داشته باشید که این پنجره تنها برای خرید اینترنتی امن طراحی شده و نباید برای استفاده‌های روزمره از آن استفاده کنید، چرا که بسیاری از قابلیت‌هایی که ممکن است در لو دادن اطلاعات شخصی شما کاربرد داشته باشند را غیرفعال کرده و در نتیجه ممکن است تجربه گشت و گذار در وب به سبکی که همه به آن عادت داریم را نداشته باشیم.

وب سایت بانک باید حتما دارای علامت سبزرنگ کتاب SSL چیست و چگونه کار میکند؟ SSL را داشته باشد، برای اطلاعات بیشتر راجع به SSL می‌توانید به اینجا مراجعه کنید.

 

پس از خرید اینترنتی چه کنیم

پس از انجام عملیات خرید اینترنتی امن خود، پنجره را ببندید، مرورگر شما نه چیزی را به خاطر سپرده و نه چیزی راجع به کاری که انجام دادید می‌داند!

 

نظر دهید

234x60